×

هشدار

RokSprocket needs the RokCommon Library and Plug-in installed and enabled. The RokCommon System Plug-in needs to be before the RokSprocket System Plug-in in the Plug-in Manager

حتی اگر چند سال دیگر به عقب برگردیم و به مرور قهرمان‌های ادوار مختلف لیگ برتر بپردازیم، نمی‌توان در مورد لیگ نوزدهم و سرنوشت آن که با قهرمانی پرسپولیس تمام شد، حرف زد، ولی دیدار پرحاشیه و جنجالی سپاهان و پرسپولیس سخنی به میان نیاورد.  

سپاهان پس از اتفاقات این بازی در دربی اصفهان با گل بیدوف در وقت‌های اضافی با یک امتیاز از فولادشهر بازگشت و به تعطیلات اجباری رفت. پس از چهار ماه رقابت‌های لیگ آغاز شد و سپاهان با یک پیروزی امیدوارکننده مقابل گل‌گهر کارش را از سرگرفت، ولی تیره‌روزی‌های سپاهان چندماهی میشد که آغاز شده بود و آنها در ادامه مقابل سایپا و پارس جنوبی به نتیجه‌ای بهتر از تساوی دست پیدا نکردند و چهار شکست مقابل تراکتور، نساجی و استقلال چاره‌ای جز استعفا پیش روی امیرقلعه‌نویی نگذاشت.

سپاهان که تا پیش از دیدار برگشت برابر پرسپولیس تنها چهار امتیاز با این تیم فاصله داشت، با برگزار نشدن این دیدار سرنوشت‌ساز، هم فاصله خودش با پرسپولیس را هفت امتیاز می‌دید و هم سایر مدعیان را ناامید کرد. شاگردان امیرقلعه‌نویی در نیم فصل دوم آنقدر امتیاز از دست دادند که در هفته پایانی سهمیه آسیایی از دست رفت؛ پایانی تلخ‌تر از این، برای تیمی که در شروع مسابقات مدعی اصلی عنوان قهرمانی بود و برخلاف سایر تیم‌های مدعی کادر فنی‌اش در طول فصل با تغییر اجباری مواجه نشده بود، تصور نمی‌شد.

محمدرضا حسینی اگر در بازی مقابل آلومینیوم قدر موقعیت‌هایی که نصیبش شد را می‌دانست، سپاهان قطعا با اختلافی بیش از یک گل موفق به شکست تیم میهمان می‌شد.

بازگشت محمدرضا ساکت و محرم نویدکیا همان چیزی بود که هواداران سپاهان آرزویش را داشتند، ولی این ترکیب ایده‌آل هم اگر نتیجه نگیرد، راهی جز رفتن پیش رویش ندارد و نمایش طلایی‌پوشان در رقابت‌های آسیایی این بیم را نزد هواداران تیم ایجاد کرده بود. حالا اما پس از شکست در هفته اول، محرم نویدکیا با تغییراتی که در ترکیب ایجاد کرد، اولین سه امتیاز جدی دوران مربیگری خود را به دست آورد و شاهد تغییرات محسوسی در شیوه بازی این تیم بودیم.  

01545150

نکته قابل توجه اینکه محرم نویدکیا در مصاحبه خود پس از کسب این پیروزی، به اتفاقات سال گذشته سپاهان گریزی زد و مسائل روحی و روانی ناشی از عدم برگزاری دیدار برابر پرسپولیس را دلیل شکست تیمش در هفته اول ارزیابی کرد و راه‌حل برون‌رفت از این شرایط را تدوام پیروزی‌های تیم دانست، تا رفته رفته استرسی که در وجود بازیکنان تیم وجود دارد از بین برود. 

پیروزی محرم برابر آلومینیوم و همبازی سابق که تجربه بسیار بیشتری در مربیگری دارد، اولین پیروزی جدی سرمربی جوان سپاهان در چالش جدید به شمار می‌رود.

 

 01545149

سپاهانِ محرم نویدکیا برابر آلومینیوم که به دلیل شرایط خاص رسول خطیبی با تمام وجود برای کسب امتیاز به نقش جهان رفته بود، نمایش امیدوارکننده‌ای ارائه داد. ترکیب اصلی این تیم که تفاوت معناداری با هفته اول پیدا کرده بود، به استثنای دقایق ابتدایی بازی، متفاوت از گذشته و مسلط نشان داد و اگر در محوطه جریمه حریف بی‌دقت نبودند، شمار گل‌هایشان از عدد یک تجاوز می‌کرد.

یکی از مشکلات سپاهان در بازی‌های تدارکاتی پیش فصل، گل نزدن بود و در روزهایی که محرم نویدکیا برخلاف دو فصل گذشته، به استفاده از شهباززاده به عنوان مهاجم اول تیم جلوتر از کی‌روش اصرار دارد، ثبت اولین گل فصل شماره ٩ طلایی‌پوشان در دومین بازی فصل، معنای خاصی برای مجموعه تیم داشت.

01545151

این نمایش در واقع همان چیزی بود که همه فوتبالدوستان اصفهانی و عاشقان محرم نویدکیا، انتظارش را می‌کشیدند و حالا امیدوار به تکرار همین روند در بازی‌های بعدی شده‌اند.

ورزش۳

درباره ما

هدف ضامن یاب

ایجاد بستری جهت افزایش دانش اقتصادی

کاهش هزینه جست و جو

بازنشر نظرات اساتید و دانشجویان حوزه اقتصاد

ارائه ی جدیدترین اخبار اقتصادی،سیاسی و ورزشی ایران و جهان

ZAMENYAB.IR

آدرس ما

جهت ارتباط با مدیریت

آخرین خبرها

28
آبان1399

ورزش جدید آل کثیر

شب گذشته و در شرایطی که پرسپولیس به دنبال جذب یک مدافع برای شروع مطمئن‌تر لیگ بیستم بود، حضور ناگهان...

28
آبان1399

بیانیه مس کرمان: اجا...

در آستانه آغاز رقابتهای لیگ یک در فصل جدید که روز یکشنبه آینده آغاز می‌شود مسی ها در یک مطلب مفصل به...

28
آبان1399

بازی پرسپولیس و سپاه...

حتی اگر چند سال دیگر به عقب برگردیم و به مرور قهرمان‌های ادوار مختلف لیگ برتر بپردازیم، نمی‌توان در...

28
آبان1399

شماره 9 جدید پرسپولی...

 به نقل از ایران ورزشی، مهدی‌خانی پیراهن شماره 9 را تحویل گرفت که پیش از این در اختیار مهدی ترا...

تبلیغات

ارزشمند

قالبهای آماده بهترین گزینه برای راه اندازی سایت با هزینه های کم و سرعت اجرا در سریعترین زمان میباشد

منعطف

قالبهای آماده بهترین گزینه برای راه اندازی سایت با هزینه های کم و سرعت اجرا در سریعترین زمان میباشد

تبلیغات بنری

قالبهای آماده بهترین گزینه برای راه اندازی سایت با هزینه های کم و سرعت اجرا در سریعترین زمان میباشد

تبلیغات ویدئویی

قالبهای آماده بهترین گزینه برای راه اندازی سایت با هزینه های کم و سرعت اجرا در سریعترین زمان میباشد

No Internet Connection